Wydrukuj tę stronę
śr, 23 lipca 2014

Tragiczny lot MH-17

Okiem rewolucjonisty. Blog Jerzego Borowczaka
Tragiczny lot MH-17 Fot. freeimages.com

Śmierć szaleje na Ukrainie, a przywódcy i politycy dalej wyrażają zaniepokojeniei ubolewanie. Jeszcze inni politycy naradzają się z Putinem, osobą odpowiedzialną za wszystko co robią separatyści, a raczej terroryści rosyjscy, którym Władimir Putin jak widać udziela wsparcia w ludziach i uzbrojeniu.

Czy zestrzelenie przez separatystów, a prawdę mówiąc terrorystów rosyjskich samolotu malezyjskich linii lotniczych obudzi demokratyczny świat ? Wątpię. I tu zgadzam się z Lechem Wałęsą, że przez nieudolność prezydenta USA Baracka Obamy straciliśmy przywództwo, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo demokratycznego świata.

 

Terroryści zaczynają szantażować, a w niektórych rejonach dyktują swoje warunki. Tak się dzieje w Afganistanie, Iraku, na Bliskim Wschodzie i co bardzo nas niepokoi na Ukrainie, bezpośrednio za naszą wschodnią granicą. To już bezpośrednio zagraża naszemu polskiemu bezpieczeństwu, bo nie można wykluczyć, że wojska rosyjskie udające ukraińskich separatystów nie będą przesuwać się ku naszej wschodniej granicy.

Jerzy Borowczak

Najnowsze od Jerzy Borowczak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież