pon, 21 kwietnia 2014

Święta Wielkanocne już z nami. Od dziś Puchar Świata w Hyeres

Blog Piotra Myszki

Jak tradycja nakazuję w niedziele zorganizowaliśmy wspólne śniadanie dla wszystkich żeglarzy, którzy przyjechali z Polski. Było nas prawie 50 osób i każdy przygotował jakąś potrawę, przekąskę, oraz jajka. Było bardzo świątecznie. Odbyły się nawet zawody w rozbijaniu jajek – nie poszło mi za dobrze ;)

Niedziela była też dla nas przerwa w treningach i odpoczynkiem przed zawodami, które zaczęły się w poniedziałek.

W śmigusa-dyngusa Zosia i Adaś dzieciaki naszego trenera Pawła Kowalskiego obowiązkowo ochlapały wodą wszystkich kadrowiczów – czyli na Święta było wszystko.

Na godzinie 11:00 był zaplanowany start do pierwszego wyścigu zawodów Pucharu Świata w Hyeres. Na linii startu w klasie RSX zameldowało się ponad 90 zawodników podzielonych na dwie równe grupy. Ja, Przemek Miarczyński, oraz Paweł Tarnowski byliśmy w pierwszej, złotej grupie. Prócz nas w złotej grupie był też złoty medalista Mistrzostw Świata 2013 Nick Dempsey z Wielkiej Brytanii, oraz wielu innych świetnych zawodników.

Ten dzień jednak należała do nas. Ja wygrałem wszystkie 3 wyścigi, Przemek był 2,2 i 4, a Paweł był tuż za nami. W drugiej grupie dziś najlepsi byli Holendrzy ale nie pływali tak równo jak my więc ja będę po dzisiejszym dniu na miejscu 1, a Przemek na 2 lub 3.

Wiało dziś od morza w siłą od 3 - 5 Beauforta i to były dla mnie idealne warunki.

Zawody będą trwały aż do soboty, a zaplanowanych wyścigów jest w sumie 16. Dobry dla mnie początek regat, prędkość jest i o to właśnie chodziło.

Zapraszam do śledzenia wyników na stronie regat:

http://swc.ffvoile.com/

 lub na moim fanpage:

https://www.facebook.com/pages/Piotr-Myszka/642181552460972?ref=hl

 Jutro start do czwartego wyścigu jest zaplanowany na godzinę 11:00.

Zawody potrwają do soboty.

Trzymajcie kciuki.

Piotr  Myszka

Trenuję i ścigam się w najróżniejszych miejscach na świecie. Chciałbym się tym z wami podzielić.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież