Robert Biedroń

Robert Biedroń

Piszę o tym, czego w mediach nie usłyszysz...

czw, 20 listopada 2014

Druga runda

Wynik tej kampanii media określają nawet mianem fenomenu. Niewątpliwie jest to sukces. Mój, kandydatów na radnych z mojego komitetu i wolontariuszy.

wt, 07 października 2014

Ludzie listy piszą

Ludzie listy piszą, a potem wrzucają je do skrzynki pocztowej, skąd trafiają do sortowni, a ostatecznie do adresata. Niestety w Słupsku zamknięto sortownię. Teraz list ze Słupska do Słupska przechodzi przez Pruszcz Gdański. Jednak nie w tym tkwi problem. Problemem jest fakt, że w wyniku takich działań pracę w słupskiej sortowni straciło ok. 20 osób.

Uważam, że w takich przypadkach kluczowa jest współpraca prezydenta miasta z przedsiębiorstwem, tu z Pocztą Polską. Jednak współpraca ta musi mieć miejsce nim dojdzie do zwolnień pracowników. Prezydent ma różne możliwości pomocy. Czasem warto się zastanowić, czy nie obniżyć czynszu lokalu należącemu do miasta i dzięki temu, poprzez obniżenie kosztów funkcjonowania uratować miejsca pracy. W przypadku Poczty Polskiej współpraca jest oczywista, chodzi o współpracę administracji samorządowej i spółki Skarby Państwa. Nie wyobrażam sobie, by takiej współpracy nie było i jako prezydent Słupska tę współpracę podejmę. 

Dotarła do mnie informacja o skandalicznej sytuacji, jaka zaistniała w klubie sportowym Rugby Club Lechia Gdańsk. Sposób, w jaki zostały potraktowane członkinie RC Ladies Lechia Gdańsk przez Zarząd Klubu RC Lechia Gdańsk jest karygodny i godzi w fundamentalne założenia demokracji. Śledziłem informacje w nadziei, że jednak Zarząd zmieni decyzję, jednakże srogo się rozczarowałem.

Wielu mieszkańców Gdyni, z którymi rozmawiałem podczas swoich dyżurów poselskich zgłaszało mi trudności w załatwieniu spraw w Urzędzie Miasta, narzekając przede wszystkim na to, że prezydent Gdyni nie spotyka się z mieszkańcami. Było to dla mnie bardzo zaskakujące, gdyż zdarzyło się, że burmistrzowie dwóch miast odmówili spotkania ze mną w danym dniu, gdyż wtedy mieli spotkania z mieszkańcami.

pon, 30 czerwca 2014

Gdynia pomnikiem stoi

W Gdyni jest ok. 60 różnych pomników oddających hołd i pamięć, upamiętniających wybitne osobistości i wydarzenia. W kwietniu ubiegłego roku na prośbę Jana Mnichowskiego, społecznika działającego na rzecz budowy pomnika Tadeusza Wendy podpisałem list poparcia dla tej inicjatywy.

Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem wiadomość, że prezydent Gdyni otrzymał tytuł Samorządowego Menedżera Regionu lokując się w czołówce IX edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Wojciech Szczurek został wyróżniony za umiejętne zarządzanie finansami, skuteczne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych oraz inwestowanie w ochronę środowiska i budowanie aktywności społecznej. Chyba zapytam przedstawicieli władz samorządowych z Pomorza - prezydentów miast, burmistrzów i wójtów gmin oraz starostów powiatów, którzy uznali prezydenta Gdyni za lidera w województwie i wzór do naśladowania dla okolicznych samorządów co mieli dokładnie na myśli.

Z niepokojem przyjąłem wiadomość o planowanym przeniesieniu jednej z najstarszych placówek naukowo-badawczych w Polsce, jakim jest Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

wt, 29 kwietnia 2014

III Forum Kobiet Pomorza

26 kwietnia 2014 roku odbyło się trzecie już Forum Kobiet Pomorza, które organizuję wspólnie z Elżbietą Jachlewską, przewodniczącą Partii Kobiet regionu pomorskiego. W tym roku nasze zaproszenie przyjęły wspaniałe osobowości.

czw, 10 kwietnia 2014

Europejski Słupsk!

Na liście miast ubiegających się o Nagrodę Europy znalazły się w tym roku Bourg-Bresse (Francja), Ettlingen (Niemcy), Pforzheim (Niemcy), Vara (Szwecja) oraz Słupsk. Władze Słupska od 1998 roku co roku składały aplikację o Nagrodę Główną Rady Europy. W 2012 roku Słupsk zakwalifikował się do ścisłej 5 miast ubiegających się o Nagrodę Główną. Spotkałem się z wieloma delegatami do Rady Europy, by osobiście przekonać ich do oddania głosu na miasto Słupsk. Oficjalnie także wystosowałem pismo wspierające kandydaturę Słupska. W swoim przemówieniu tuż przed głosowaniem podkreśliłem, że mieszkańcy Słupska dali przykład otwartości i tolerancji wybierając mnie na posła jako pierwszego zadeklarowanego geja w polskim Sejmie.

wt, 01 kwietnia 2014

Marzenie o OPAT

Chyba każdy, komu przychodzi jechać - szczególnie w godzinach szczytu w kierunku Gdańsk-Wejherowo, Wejherowo-Gdańsk chciałby, aby budowa OPAT została nie tyle rozpoczęta, co zakończona. Odetchnęliby i kierowcy, i mieszkańcy, którzy mogą ze swoich okien "podziwiać" ruch tranzytowy. Zadowoleni byliby także turyści udający się na odpoczynek na półwyspie. Droga do OPAT jest jednak bardziej dziurawa, niż najgorsza polska droga.


Strona 1 of 2